Buresboahtin Sámi NissonForum siidui!

Dát leat SNF-Sámi NissonForuma ođđa ruovttusiiddut mat leat áin barggu vuolde. Siidduid váldogiella lea davvisámegiella, muhto vehážiid mielde bohtet dieđut maiddái dáro-, ruošša- ja eaŋgalsgillii. Dál vuos leat sámegiel- ja dárogielsiiddut doaimmas. Gulahala áinnas minguin e-poastta bokte: snf@trollnet.no

Stivra 2015-16

Stivralahtut ja várrelahtut

Jagis 2014 ii lágidan SNF jahkečoahkkima, ruhtavátnivuođa geažil.

2015 jahkečoahkkin dollo Ubmis/Ubmejes njukčamánu 7.-8.b.

 

Stivralahtut 2015-2016 

 

1.  Alexandra Artieva, Lujávri Ruoššas / Lovozero, Russland    ’Александра Артиева’ alexandra.artieva@gmail.com   

2.  Risten Lango, Oslo, Norgga bealde, Norge   ristenl@yahoo.no

3.  Gudrun E.E. Lindi, Kárášjohka Norggas /Karasjok, Norge              gudrun.lindi@trollnet.no

2.   Neeta Jääskö, Anaar/Ánár, Suoma bealde / Inari, Finland        Neeta Inari Jääskö neeta@neetainari.com

3.  Márgge Uttjek, Ubmeje Ruoŧa bealde /Umeå, Sverige       ’Margaretha Uttjek’ uttjek@gmail.com

 

Várrelahttut :

1. Inga Ravna Eira, Kárášjohka  Norgga bealde / Karasjok, Norge             ravnaei@online.no

2. Ellacarin Blind, Ubmi Ruoŧa bealde / Umeå, Sverige                               ellacarin@sapmi.se

3. Anna Igontova Skmarkina, Lujávri Ruošša bealde / Lovozero Russland            Анна Игонтова annaigontova@gmail.com

 

Stivrras leat vihtta lahttu ja golbma várrelahttu gean válljet guovtti jahkái.